Ja i moja przetoka

Mam przetokę okołoodbytniczą w przebiegu choroby Leśniowskiego-Crohna. Co dalej? Gdzie szukać pomocy? Jak wygląda codzienność z przetoką? Jak może wyglądać droga do diagnozy? Zapraszamy do zapoznania się z historiami pacjentów oraz praktycznymi wskazówkami.

Moja przetoka okiem chirurga

Jakie podejście do leczenia przetok okołoodbytniczych ma chirurg? Jakimi narzędziami dysponuje? Co może stać się z nieleczoną przetoką? Czy przetoka może sama zniknąć? Jakie mogą być powikłania chirurgicznego leczenia przetok? Dlaczego przetoki to taki uporczywy problem? Na te i inne pytania odpowiada doświadczony chirurg. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami.

Moja przetoka okiem gastroenterologa

Jakie podejście do leczenia przetok okołoodbytniczych ma gastroenterolog? Jak diagnozuje przetokę? Czy przetokom można zapobiec? Jaka jest rola leczenia biologicznego? Czy można się do niego przygotować? Czy każda przetoka prowadzi do diagnozy choroby Leśniowskiego-Crohna? Na te i inne pytania odpowiada doświadczony gastroenterolog. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami.

Moja przetoka okiem innych specjalizacji

Jak pielęgnować przetokę? Czy należą mi się jakieś świadczenia? Jaką rolę u pacjentów z przetokami odgrywają grupy wsparcia? Jaka jest rola pielęgniarki w opiece nad pacjentem z przetokami? Czy dieta ma znaczenie u chorych z przetokami? Na te i inne pytania odpowiadają doświadczeni specjaliści. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami.

Nie mamy artykułów w tej sekcji.