Wiele osób cierpiących na IBD, na co dzień zmaga się z przewlekłym zmęczeniem, nudnościami, a co najgorsze paraliżującym i nieprzewidywalnym bólem brzucha. Życie z IBD wpływa na samopoczucie fizyczne i emocjonalne, a także na interakcje społeczne, rodzinne oraz pracę lub studia.

In Their Shoes to specjalny program udostępniany sukcesywnie osobom, które mają wpływ na codzienność pacjentów z IBD np. lekarzom, pielęgniarkom, stowarzyszeniom pacjenckim oraz dziennikarzom. Wybrani przedstawiciele każdej z grup biorą udział w specjalnej symulacji
codziennego życia z chorobą IBD – wchodzą w przysłowiowe buty pacjenta.

Uczestnicy za pośrednictwem aplikacji w ciągu jednego lub dwóch dni otrzymują specjalne wyzwania – typowe, codzienne doświadczenia pacjenta z IBD. Niezastosowanie się do komunikatów może prowadzić do niewygodnych, zawstydzających „incydentów” w symulacji.

Aplikacja nie jest w stanie odtworzyć bólu i rzeczywistych skutków związanych z IBD, jednak uporczywe komunikaty, zadania i przypomnienia uświadamiają osobom zdrowym, jak wiele ograniczeń fizycznych, społecznych i zawodowych doświadczają osoby chore.

Projekt In Their Shoes stanowi realizację zobowiązania firmy Takeda do stawiania zdrowia i dobrego samopoczucia naszych pacjentów na pierwszym miejscu we wszystkim, co robimy.

PL/EYV/19/0016a